• Wpisów: 47
 • Średnio co: 35 dni
 • Ostatni wpis: 10 dni temu, 16:16
 • Licznik odwiedzin: 5 439 / 1683 dni
 
cutebizzlecute
 
Dzień dobry kochani. Heh dla kogo dobry ten dobry...  Jako iż dzisiaj jest niedziela piszę do was post z na początku muszę wspomnieć ,że jestem strasznie przeziębiona więc czuje się fatalnie ale dzisiaj nie o tym xd. Z racji tego iż w piątek siedziałam w domu pod cieplutką kołderką to miałam czas skończyć książkę którą zaczęłam w sierpniu a jest to: ,,KRÓLEWSKA KLATKA". Jest to 3 ostatnia część niesamowitej serii.
Mare jest pilnie strzeżonym więźniem księcia Mavena. Jest załamana swoim losem i brakiem swojej mocy ,która zakłóca działanie cichego kamienia. Buntowniczka staje się dziewczyną bez błyskawic. Jednak nie tylko ona jest 'samotna'.. Maven jest jej jedyną nadzieją czy tego chce czy nie musi się mu przypodobać i robić co każe. Nowi i czerwoni przygotowują się do wojny bo nie chcą już dłużej pozostawać w ukryciu i zgadzać się z wszystkim tym co robi książę. Cal wygnany książę jest razem z nimi i chce ocalić swoją ukochaną. Gdy dochodzi do wojny udaje się uciec dziewczynie od błyskawic i wraz z swoimi przyjaciółmi chcą obalić rządy króla. Szkolą wszystkich Nowych by później ich wykorzystać w bitwie. Wszystko idzie zgodnie z planem nawet okazuje się ,że po stronie niedoszłego księcia Cala jest rodzina Ewangeline a to tylko dlatego że chce ona odzyskać koronę co nie zmienia faktu że mają dużo sojuszników. Król Maven zostaje zabity... A babcia Cala chce żeby to on objął tron jako prawowity król na co Cal się zgadza a Mare jest w szoku bo była pewna że w końcu będzie rozejm pomiędzy czerwonymi a srebrnymi a tu się okazuje jednak coś innego... Moja opinia na temat tej książki to takie wielkie WOW co tu się stało xd. Koniec oczywiście mnie zaskoczył chociaż w głębi duszy gdzieś tam wiedziałam jak to się zakończy.              
             Moja ocena to 10/10 ⭐️.  
CYMERA_20170917_162414.jpg

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego
 •  
   
  Czytałam tą serię ale zaprzestałam po 3/4 drugiej części. Część pierwsza - okej, zaciekawiło mnie, naprawdę dobrze się czytało. Część druga - pocżątek okej, ale poźniej gdy szukali Czerwono-Srebrnych, i odbijali po koleji te osoby, nudziło mnie to. Osobiście jak dla mnie - zbyt mało zbudowane psychologicznie postacie. Za dużo akcji, za mało logicznego myślenia, planowania, sprytu. Wszystko kręci się głównie w około emocji Mare. Mnóstwo wątków z innych książek. Mamy taki odgrzewany kotlet. Nie uważam, że książka jest zla, wręcz przeciwnie - idealna dla młodzieży. Dużo akcji, rozterki milosne, przystojny Cal, brutalny Maven i do tego friendzone. Oceniam 4/10.
  Swoją drogą, polecam Ci serie Niezgodna, wcześniej przeczytaj Cztery. Veronica Roth. Tylko broń Boże nie oglądaj wcześniej filmu.
  Pozdrawiam :)
   
 •  
   
  Właśnie mam się zabierać za 2 część :)