• Wpisów: 47
  • Średnio co: 35 dni
  • Ostatni wpis: 53 dni temu, 16:16
  • Licznik odwiedzin: 5 508 / 1725 dni
 
cutebizzlecute
 
Jakoś parę dni temu z braku zajęć obejrzałam bajkę która nie okazała się bajką dla dzieci ale dla starszego grona i jest to: ,,Sklep dla samobójców". Jak wiemy nie przebije on samego Tima Burtona ale warto poświęcić mu troszkę uwagi.
 Pewne małżeństwo prowadzi sklepik a dokładniej wszystko co może być do zabicia się wszelkiego rodzaju trucizny, siekiery, sznury, miecze czy żyletki. Miasto w którym mieszkają jest bardzo smutne ciągle pada deszcz ludzie chodzą smutni i przygnębieni. Nikt nie znajduje radości i każdy myśli o tym by się zabić. Można powiedzieć że ludzie sami siebie wykańczają. Pewnego dnia Lukrecja rodzi dziecko które jest przeciwieństwem otaczającego ich świata. Ciągle uśmiechnięte pełne energii i nadziei. Pewnego dnia chce zmienić ten pusty świat i znajduje grupę kolegów z którymi poniekąd udaje mu  się ale w międzyczasie przydarzają mu się fajne przygody. Pod koniec wszystko się fajnie kończy i "sklepik dla samobójców" przemienia się w "Naleśnikarnię"    
Moim zdaniem film jest smutny i pokazuje problemy starszych ludzi którzy gubią się w swoim życiu i nie mają siły walczyć co jest bardzo ciekawa metaforą i każdy inaczej interpretuje cały film. Chciałam jeszcze wspomnieć że nie za bardzo lubie tego typu filmy a raczej animacja ale polecam obejrzeć chociaż w sumie nie oglądajcie bo ten film trzeba zrozumieć i może on bardzo zniszczyć dzień.                
film_9193_original_1.jpg

Nie możesz dodać komentarza.