• Wpisów: 47
  • Średnio co: 35 dni
  • Ostatni wpis: 10 dni temu, 16:16
  • Licznik odwiedzin: 5 439 / 1683 dni
 
cutebizzlecute
 
Wczoraj w nocy skończyłam oglądać ,,13 POWODÓW" i powiem wam ,że ten serial i koniec to było wielkie WOW co tam się działo. Ogólnie to cała fabuła jest o dziewczynie Hannie Baker która popełniła samobójstwo wszyscy są bardzo zszokowani tym co się stało tym bardziej ,że kilka osób się z nią "kolegowało". A tak na prawdę była bardzo samotna zdana na siebie. W akcie desperacji oraz z pewnych ważnych powodów popełnia samobójstwo a przed nim nagrywa 13 nagrań na kasetach które są dowodami. Luzie którzy w jakikolwiek sposób zawinili i zrobili krzywdę Hannie są na tych nagraniach. Dziewczyna dostarcza każdemu pudełko z kasetami  by obarczyć ich za odebranie sobie życia. Jedną z osób jest Clay który postanawia coś z tym zrobić ukarać pozostałą 12 osób za tą krzywdę zrobioną dziewczynie ale nie zdaje sobie sprawy że on też jest winny. W końcu prawda wychodzi na jaw i wszystko zaczyna się dobrze kończyć choć trzeba przyznać że najbardziej poszkodowany jest Clay przyjaciel samobójczyni ponieważ jest on w niej strasznie zakochany i bardzo przeżywa jej brak. Postanawia ujawnić prawdę i przekazuje kasety dalej osobie która skończy cały ból i rozpacz. Serial kończy się tak ,że wszyscy zostają przesłuchani ale co będzie dalej dowiemy się w następnym sezonie który już można obejrzeć na Netflix'ie.

13-Reasons-Why-Season-2-Dylan-Minnette-vertical.jpg


Moim zdaniem serial jest troszkę smutny ale też są momenty szczęśliwe i radosne pokazujące szczerą przyjaźń, krytykę innych osób, przemoc w szkole czy wspieranie się w tych trudnych momentach. Życie nastolatków jest  bardo nie przewidywalne i nie zdajemy sobie sprawę jak naprawdę jedno słowo może zranić drugą osobę skłaniając ją tym samym do odebrania sobie życia. Życie Hannah zostało niszczone przez kolejne osoby, które pechowo spotykała na swojej drodze, które jak fale uderzające o klif przyczyniły się do "zawalenia się" jej psychiki, ciała i wszelkiej nadziei na normalne życie. Serial zwala z nóg i łamie serce. Odwołując się już na sam koniec do pewnego przysłowia: "Kropla drąży skałę. A kolejne złe doświadczenia podcinają żyły." Zastanówmy się milion razy zanim powiemy coś komuś nie miłego.
Możecie napisać na dole jakie jest wasze zdanie na ten temat i czy wy obejrzeliście serial lub dlaczego nie :) Miłego dnia :*

Nie możesz dodać komentarza.